Vatt'ghern
PostWysłany: Pon 18:26, 20 Mar 2006    Temat postu:

AZS Poznań - PZU Polfa Pabianice 83:80 - Będzie piąty mecz w Pabianicach!

Poniedziałek, 20 marca 2006r.

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Koszykarki PZU Polfy Pabianice nie zdołały zapewnić sobie w Poznaniu awansu do półfinału mistrzostw Polski. W piątek wygrały wprawdzie z AZS 63:61, ale później uległy 80:83.

Tym razem to doświadczona eksreprezentantka Polski, rozgrywająca Sylwia Wlaźlak (z piłką), wzięła na siebie ciężar gry, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa w czwartym meczu z AZS.

Przed rozpoczęciem rywalizacji z poznaniankami to podopieczne trenera Tomasza Herkta były zdecydowanymi faworytkami.

Rzeczywistość okazała się jednak znacznie bardziej brutalna i teraz Polfa znajduje się pod wielką presją.

Nikt przecież nie kryje, że powrót na ligowe podium to plan minimum dla koszykarek i szkoleniowca.

Na początku trzeba zaznaczyć, że goście wystąpili w osłabionym składzie (bez dwóch podstawowych zawodniczek).

Zabrakło przecież najlepszej snajperki i indywidualności całej ligi, Olgi Pantelejewej oraz równie doświadczonej rozgrywającej Beaty Krupskiej-Tyszkiewicz. Ta druga doznała bowiem urazu stawu skokowego. Na szczęście kontuzja nie jest raczej poważna i zawodniczka będzie mogła wystąpić w środę. A trzeba przypomnieć, że od dłuższego czasu na parkiecie nie ma Alicji Perlińskiej.

Nie zamierzamy jednak usprawiedliwiać pabianiczanek.

Mający tak duże aspiracje zespół nie powinien długo męczyć się z ambitnymi, walecznymi, nie mającymi nic do stracenia, ale jednak mniej potrafiącymi rywalkami.

W sobotę długo wydawało się, że tym razem emocji nie będzie. Polfa pewnie wygrała bowiem pierwszą kwartę, jeszcze po trzech odsłonach prowadziła 57:54. Jednak w ostatniej kwarcie do głosu doszedł AZS, doprowadzając do sensacyjnego rozstrzygnięcia.

Polfie nie pomogła zdecydowanie wygrana rywalizacja na tablicach (aż 36 zbiórek, wobec tylko 24 AZS).

W najistotniejszych momentach znacznie więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, zaskakując chyba same siebie.

Pabianiccy kibice nie dopuszczają do siebie myśli, że ich ulubienice mogłyby tak wcześnie zakończyć ten sezon. Rzeczywiście wydaje się to mało prawdopodobne, chociaż ostatnie dni pokazują, że nie można być niczego pewnym przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Wierzymy, że w środę pabianiczanki pewnie udowodnią swoją wyższość i będą jednak miały okazję powalczyć z Lotosem Gdynia o awans do finału.

Gdyby tak się nie stało, sezon należałoby uznać za zupełnie stracony i wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski.

AZS Poznań - PZU Polfa Pabianice 83:80 (17:25, 19:14, 18:18, 29:23)

AZS: Sibora 20, Mrozińska 14, Ciecierska i Waligórska po 13, Gatialova 11, Jarkowska i Pamuła po 6, Aleliunaite-Jankovska.

Polfa: Wlaźlak 18, Toma 14, Da Costa, Jacintho Martins i Pałka po 12, Lamparska 10, Kristofova 2.

Stan rywalizacji w play off do trzech zwycięstw: 2-2.

Piąty, decydujący mecz zostanie rozegrany w środę o godz. 18 w Pabianicach.

grand 19-02-2006 , ostatnia aktualizacja 19-02-2006 20:30

Fenomenalna gra najmłodszej w drużynie Weroniki Idczak sprawiła, że koszykarki AZS Poznań wygrały w Jeleniej Górze i zapewniły sobie utrzymanie w ekstraklasie!

Bez względu na wynik dwóch ostatnich spotkań akademiczki zajmą co najmniej ósme miejsce, a jeżeli w środę wygrają zaległy mecz z Meblotapem Chełm - nawet siódme.

- Wiedziałem, że to będzie ciężki mecz. Dla rywalek była to ostatnia szansa, by zakwalifikować się do fazy play-off, my ciągle tę szansę byśmy jeszcze mieli - mówił trener AZS Grzegorz Szajek. Jego zespół miał ogromną przewagę wzrostu - aż trzy zawodniczki mierzą ponad 190 cm, podczas gdy najlepiej radząca sobie w walce pod tablicami zawodniczka z Jeleniej Góry - doświadczona Katarzyna Dulnik - jest o głowę od nich wyższa. - Myślałem, że szybko rozstrzygniemy walkę pod koszami, ale z drugiej strony, przeglądając statystyki z ostatnich spotkań Jeleniej Góry, zauważyłem, że ona nie przegrywa zbiórek. A Dulnik i tak zbiera po kilkanaście piłek. Może im Bozia wzrostu nie dała, ale serce do walki mają wielkie - opowiadał Szajek.

Spotkanie było niezwykle wyrównane - obie drużyny nie potrafiły wywalczyć bezpiecznej przewagi. Na początku czwartej kwarty to zespół z Jeleniej Góry prowadził, a poznanianki musiały sobie radzić bez swojej podstawowej rozgrywającej Natalii Waligórskiej, która już wcześniej popełniła pięć fauli. Grę poznanianek prowadził duet Monika Sibora - Anna Pamuła, ale na osiem minut przed końcem meczu tę ostatnią zastąpiła 17-letnia Weronika Idczak, która wcześniej przez 25 minut rozgrzewała się z boku parkietu. - Zrobiła to, czego oczekuję od zawodniczki rezerwowej. Nikt nie ma papierów na granie, bilet trzeba sobie kupić. A Weronika po tym występie ma duży u mnie duży plus przed kolejnymi meczami - opowiadał Szajek. Krótko po wejściu na boisko Idczak zdobyła dwa punkty, później wymusiła na rywalce faul ofensywny, a w kolejnej akcji ofensywnej zagrała niemal przez całe boisko do Joanny Jarkowskiej, która zdobyła punkty. Wreszcie w ostatniej sekundzie sama trafiła do kosza z blisko ośmiu metrów. - Dała drużynie młodzieńczą fantazję. Starsze koleżanki były spięte, a ona odmieniła zespół - mówił Szajek. Poznański trener chwalił także inne zawodniczki, m.in. Monikę Ciecierską, która ostatnio nie grała z powodu kontuzji barku. - Dalej czuje ból, ale nie pozwoliłbym jej na grę, gdyby z tej kontuzji mogło wyniknąć coś poważnego. Pewnie będzie czuła ból do końca ligi, ale da radę - zapewnia Szajek. - Swoje zrobiła Reda Aleliunaite, bo przecież zebrała 14 piłek z tablic, a Natalia Mrozińska rzuciła się na parkiet za piłką, niczym Lew Jaszyn. Taki mecz daje poczucie wiary we własne siły - kończy trener AZS.

Kwarty: 17:19, 14:11, 11:15, 17:25.

Jelenia Góra: Małaszewska 19 (1x3), Bogdan 16 (1x3), Dulnik 9, Kaszuwara 7 (1x3), Wójcik 2 oraz Gawrońska 5, Szczuraszek 0, Arodź 0, Krawczyszyn-Samiec 0. Poznań: Ciecierska 18 (1x3), Jarkowska 16, Sibora 7, Aleliunaite-Jankowska 5, Waligórska 3 (1x3) oraz Idczak 10 (1x3), Mrozińska 9, Pamuła 2, Gatialova 0.

Vatt'ghern
PostWysłany: Sob 18:17, 11 Lut 2006    Temat postu:

ŁKS Siemens AGD -AZS Poznań 61:70 - Poza ósemką?

Czwartek, 9 lutego 2006r.

Nie udało się koszykarkom ŁKS Siemens AGD odnieść trzeciego zwycięstwa w rozgrywkach, a drugiego nad poznańskim AZS. Akademiczki zrewanżowały się za porażkę w Łodzi (64:65), praktycznie skazując łodzianki na walkę o utrzymanie w ekstraklasie.

Łodziankom nie pomogło doświadczenie Marzeny Głaszcz (z piłką), która grała tylko 6 minut i nie zdobyła punktu. Broniąca poznanianka Natalia Waligórska rzuciła natomiast aż 15

To duże rozczarowanie, bo wierzyliśmy, że po pozyskaniu Katarzyny Kenig drużynę trenera Mirosława Trześniewskiego stać jednak na awans do ósemki, która rywalizować będzie w play-off. Wszystko wskazuje jednak na to, że zabraknie tam miejsca dla łodzianek.

AZS Poznań - ŁKS Siemens AGD Łódź 70:61 (17:15, 21:15, 15:18, 17:13)

AZS: Jarkowska 17, Waligórska 15, Mrozińska 13, Ciecierska 12, Pamuła 9, Aleliunaite-Jankowska 4, Gatialova i Sibora 0. Trener: Grzegorz Szajek.

ŁKS Siemens: Kenig 24, Hrickova 17, Dominauskaite 10, Czernij 4, Białogór i Włodarska po 3, Głaszcz i Owczarek 0. Trener: Mirosław Trześniewski.

Wbrew oczekiwaniom, zupełnie bez znaczenia był występ w zespole AZS mierzącej 198 cm Barbory Gatialovej, która do niedawna była rezerwową w Lotosie. Słowaczka zagrała wczoraj tylko 2 minuty i ani razu nie trafiła do kosza.

AZS miał bardziej wyrównany zespół. Piąta zawodniczka zdobyła 9 punktów, podczas gdy w ŁKS czwarta na liście snajperek zaledwie 4. Ciężar gry w ŁKS wzięły na siebie Kenig i Katarina Hrickova, które zdobyły łącznie 41 punktów. Wsparła je jednak tylko Birute Dominauskaite.

(mk) - Dziennik Łódzki
Vatt'ghern
PostWysłany: Nie 20:01, 15 Sty 2006    Temat postu:

edzia napisał:
to, co z innymi zespołami kiedy nie ma sponsorów, kasy i dobrego trenera Neutral

Ciekawe czy wam sie uda Question Question

No niestety dla kibiców AZS nieudało sie.Przegrana 111-64 to niezły cios.

AZS Poznań vs CCC Polkowice 61:67

Tak szczerze powiem ze forma Poznania mnie niecieszy,mam nadzieje ze w krótce dziewczyny pokaza na co je stać Very Happy
Vatt'ghern
PostWysłany: Pon 20:50, 14 Lis 2005    Temat postu:

Porazka.Smutek w mym sercu.Przegrana z ŁKSem.

FAIR PLAY napisał:
Jako kibic AZS-u dziekuje! Wink mam nadzieje ze najblizsze spotkanie z ŁKS-em nie przerwie złej passy Łodzianek i tym samym AzS wygra! Rolling Eyes